Personalia
- Leeftijd
- 65 jaar
Rijbewijs en talenkennis
Dit ben ik
Mijn dromen en ambities
Als softwareontwikkelaar, uitgebreide ervaring in analyseren, ontwerpen, programmeren, testen, onderhouden, installeren, beheren, overdragen en begeleiden van ICT-toepassingen.
Als landbouwconsultant ervaring met het plannen, organiseren en managen van landbouwprojecten in het buitenland onder stressvolle omstandigheden
Ik heb doorzettingsvermogen en ben oplossingsgericht, nauwgezet, analytisch, loyaal, klantgericht, coöperatief, hulpvaardig, klantgericht, zeer leergierig en academisch opgeleid.
Wat breng ik mee?
Mijn huidige situatie
Werkervaring
Mei 2011 – heden:
Organisatie : Fo Guan San tempel, Amsterdam
Functie : Gastheer/vrijwilliger
Werkzaamheden:
• De Fo Guan San tempel is een Chinees Boeddhistsche tempel aan de Zeedijk in het centrum van Amsterdam en staat in vele toeristengidsen. Als gastheer heet ik de bezoekers/toeristen welkom en informeer ze over de geschiedenis en doelstellingen van de organisatie
• Geven van rondleidingen, ontvangen en informeren van bezoekers/toeristen, soms in alle verschillende talen die ik machtig ben.
Maart 1996 –Mei 2011:
Bedrijf : Euro Nederland B.V.
Functie : Software engineer/productontwikkelaar
Werkzaamheden:
• Inrichten van diverse verzekeringsproducten (b.v. personenauto. inboedel,vakantie, boot, fiets) in samenwerking met medewerkers van de verzekeringsmaatschappijen ANWB/Unigarant en London-Allianz en volgens planning opgeleverd.
• Ontwikkelen software voor online applicaties en gegevensverwerking waardoor de gebruiker snel en efficient verzekeringspolissen kon opvoeren en online het premiebedrag kon zien.
• Uitgebreid testen van wijzigingen en uitbreidingen van het Euro Nederland polissysteem om deze met een minimum aan bugs in productie te laten draaien.
• Wijzigen technisch ontwerp en implementatie van de verzekeringsproducten in samenwerking met Quinity BV in kader van een groot conversieproject met als doel het converteren van het Euro Nederland polis systeem naar het Quinity Insurance systeem, gebpuwd in Java. Mijn uitgebreide kennis van het polis systeem diende hierbij ook als input voor de nieuwbouw in dit QIS-systeem.
• Uitgebreid testen van het nieuwe Quinity insurance systeem aan de hand van reviews van documentatie, uitvoeren van test-scripts en het melden, afhandelen en hertesten van bugs.
• Oplossen en testen van programma dumps van Cobol-programma’s in batch-productie waardoor de dagrun weer binnen 12 uur probleemloos kon draaien.
September 1991 – Maart 1996:
Bedrijf : RAET IT
Functie : Analist/Programmeur
Werkzaamheden:
• Programmeren in Cobol en ADSO bij verschillende ministeries en afdelingen in Den Haag zoals Ministerie van Defensie, Dienst Vreemdelingen Zaken (huidig IND), Ministerie van Jusitie en Ministerie van Binnenlandse Zaken.
• Cobol-IMS programma’s schrijven bij verzekeringsmaatschappij Delta Lloyd.
• Cobol-IMS programma’s schrijven in het kader van de fusie van ABN met de AMRO-bank.
Januari 1987 – December 1989:
Bedrijf : Dutch United Consultants B.V.
Functie : Landbouwconsultant asperges in Indonesië
Werkzaamheden:
• Planningen opstellen voor asparage projecten met Indonesische investeerders.
• Opstellen van feasibility studies voor investeerders en diverse banken en o.a. goedgekeurd door de Rabobank.
• Selectie van geschikte gronden/gebieden om aspergeplantages te ontwikkelen.
• Methoden ontwikkelen om asperges te telen onder tropische omstandigheden in een team van 10 Nederlandse landbouwconsulenten: van het rooien van oude theeplantages en grondbewerking tot teelt, oogst, opslag en transport.
• Managen van enkele aspergeplantages: b.v. het plantklaar maken van 20 hectare en planten van uit Nederland geïmporteerde aspergezaailingen in een tijdsbestek van 2 maanden met 400 werkkrachten.
• Doorgeven van landbouwkennis aan Indonesische counterparts en werkers: teelt, gewasverzorging, oogst en selectie op kwaliteit. Binnen een paar maanden was ik in staat om instructies te geven in het Indonesisch.
Overige werkervaring
Stage in het kader van de studie Tropische Plantenteelt.
Instituut : Multiple Cropping Centre, Chiang Mai University.
Periode : 1983
Functie : Onderzoeker
Werkzaamheden:
• Opzet en uitvoeren van veldproeven met rijst, analyse resultaten, rapportage.
• Uitvoeren field trips in Noord Thailand waar ik in enkele maanden in staat was om in het Thai te communiceren.
Opleidingen
Basis-AMBI
Opleidingsinstituut : Exin
Behaald in : 1995
- examens in : Introductie informatica (HE-0),
Elementaire informatica (HE-1, HE-2)
Database structuur en ontwerp (HB-2: IDMS, SQL)
PION-Cobol omscholing voor academici
Opleidingsinstituut : PION/Bull.
Periode :1990 -1991
- cursussen : Cobol, Oracle, System development methodology,
MS-DOS, PC-applications (excel, wordperfect, word for
windows).
Ingenieur /Master Science Tropische Plantenteelt.
Universiteit : Landbouw Universiteit Wageningen
Periode : 1978 –1986
Hoofdvak : Tropische Plantenteelt (6 maands)
Bijvakken : Onkruidkunde (3 maands);
Bodemkunde en Plantenvoeding (3 maands);
Ontwikkelingseconomie (3 maands).
Middelbare School, Atheneum-B:
School : St. Janslyceum, Den Bosch
Periode : 1972 -1978
Eindexamenvakken : Nederlands, Engels, Wiskunde-I, Natuurkunde,
Scheikunde, Biologie, Geschiedenis.
CURSUSSEN/CERTIFICATEN
Introduction to interactive programming in Python
Opleidingsinstituut : coursera.org (zelfstudie)
Periode : 2013 (okt-dec)
TMap-Next
Opleidingsinstituut : Exin
Periode : 2012 (certificaat)
ISTQB foundation of software testing
Opleidingsinstituut : Improve Quality Services
Periode : 2011 (certificaat)
HTML/CSS webdesign-cursus
Opleidingsinstituut : Volksuniversiteit Amsterdam
Periode : 2010 (certificaat)
JCL/mainframe-course : JCL-syntax, TSO/ISPF
Opleidingsinstituut : IBM, Holland.
Periode : 2003
IDMS-course : IDMS database-navigation, ADS, ADSO, IDD, OLQ
Opleidingsinstituut : Computer Associates, Holland.
Periode : 1996
AS-400-course: As-400 architecture, RPG-2, AS-400 Cobol
Opleidingsinstituut : SILVAC.
Periode : 1993
Meer over mij
Werkgebied